Informace
Zájezd Španělsko - Katalánsko - Poznávací

Zájezd Španělsko - Katalánsko - Poznávací

První poznání

Poznat Španělsko je krásné předsevzetí. Ale současně běh na dlouhou trať. Těch krás je prostě nepřeberné množství. Různorodost přírodních krás, rozdílnost architektury jednotlivých oblastí a stejně tak historie. Římané, Arabové jsou jen ty hlavní náboženské etnika. Zkrátka Španělsko je překrásný skvost. A chceme- li tuto zemi poznat, musíme jednou začít. A začít v Katalánsku je určitě dobrá volba. Katalánsko je drahokam zasazený v krásné zemi. Písečné pláže, zálivy, opevněná města na pobřeží Costa Brava, dech beroucí architektura Gaudího v Barceloně. Zkrátka Katalánci a Jejich Katalánsko.

Buenos dias en Espaňa amigo (vítejte ve Španělsku přátelé)

Termíny 6 denní zájezd

Od - doCena
20.09.2022—25.09.2022 6 590 Kč objednat

TIP: Zájezd Španělsko - Katalánsko si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1.den:

Odjezd ze Znojma 13.30, Brno 14.10, Jihlava 15.30, Praha 17.30, Plzeň 19.00, Rozvadov 20.30.

2.den:

Ráno nás přivítá pohled na Azurové pobřeží. Po přestávce s ranním občerstvením a s jedinečným panoramatickým výhledem na Azurové pobřeží přejedeme autobusem hraniční přechod Ventimiglia z Itálie do Francie. Dále pojedeme po pobřeží přes Monaco, Nice, St.Tropez, Nimes a Perpignano. Odpoledne překročíme hranice do Španělska. Na pobřeží Costa Brava se ubytujeme. Jako odměnu za cestu si dopřejeme zasloužený odpočinek. První procházka na pláž, první stopy typické architektury a spousty zážitků po cestě nás doprovodí ke spánku.

3.den:

Po snídani se vydáme do městečka Figueres, rodiště Salvadora Dalího. Surrealismus, halucinogenní obrazy autorovi kontroverze z něj udělali jednu z uměleckých ikon 20 století. Salvador Dalí nás uvítá na každém kroku. Obdivované bizarní sochy získají naši pozornost před vstupem do umělcova muzea. V mnoha místnostech uvidíme jeho proslulé obrazy, ale i obrazy z umělcových sbírek, jako například obraz svatého Pavla od El.Greca. Jisté je jedno. Výstava udělá dojem a ohromí snad každého. Odpoledne se podíváme o kousek cesty dál - do Girony. Toto město je typicky Katalánské. Vidět musíme barevné domy na nábřeží Riu Onyar v Gironě, ulici kaváren Rambla de la Libeertat a židovskou čtvrt. Stopy římského a maurského vlivu lze spatřit na mnoha místech. Podle počasí se můžeme před ubytováním projít (nebo snad vykoupat) na pobřežní pláži. Ubytujeme se na stejném místě.

4.den:

Platí, že Katalánsko to je Barcelona a naopak. Barceloně, hlavnímu městu Katalánska, budeme věnovat tento den. Po Madridu je druhým největším španělským městem (1,5 milionu obyvatel). Barcelona je sídlem arcibiskupa, má několik univerzit a vysokých technických a obchodních škol. Barcelona náleží k nejvýznamnějším a nejvíce navštěvovaným evropským městům. Svou polohou je pro mnoho Evropanů snadněji dostupná než hlavní město Španělského království, Madrid. Začneme s poznáním toho, co Barcelonu proslavuje po celém světě. Dílo genia architektury A.Gaudího - chrám Sagrada Familia, symbol města je mistrovské dílo, které dodnes není dokončeno (jeho výstavba stále probíhá, jelikož je financována pouze z darů, práce postupují pomalu). Gaudí dal tomuto objektu od roku 1883 až do své smrti v roce 1926 veškerou svou tvůrčí sílu. Mohutná stavba s osmi vysoko čnějícími věžemi se mezitím stala nejvýraznějším bodem v siluetě Barcelony. Z jeho věží, kam se stoupá po točitých schodech, je nádherný výhled na celé město a jeho okolí. Navštívíme i další Gaudího známé stavby, dům Milà (Casa Milà) nebo dům s barevnými keramickými střepy. Večer se ubytujeme na stejném místě.

5.den:

Den začneme snídaní a po té nás čeká opět Bracelona. Srdcem Barcelony je bulvár Ramblas (Les Rambles), který je bezpochyby nejživějším místem města. Tato pestrá a živá ulice se táhne od Plaça Catalunya (náměstí s fontánami) až k přístavu (nábřeží s molem a dominantním 68 metrů vysokým podstavcem se sochou Kryštofa Kolumba). Historické centrum města Placa Catalunya, čtvrt Barri Gotic s královským palácem, katedrála sv. Eulálie a další památky, které navštívíme podle času. Zakončení při kávě by mohlo být to nejlepší. Ve večerních hodinách (kolem 20.00) se vydáme na cestu zpět po stejné trase.

6.den:

Noční tranzit bude již po známé trase. Po francouzském Azurovém pobřeží a dále Itálií a Německem. Příjezd do Plzně v cca 17.00 (Praha 18.30, Jihlava 20.00, Brno 21.20, Znojmo 22.00)

Nástupní místa:

Znojmo, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň, Rozvadov

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Poznámka
Poznámka: Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním nadstandardně vybaveným autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS). Autobus je vybaven dotykovými obrazovkami na každém sedadle. Ty umožňují výběr z více než 1000 hudebních skladeb, 60 filmů, dovedou zobrazit navigaci a silnici očima řidiče.
  • služby profesionálního průvodce
  • 3x ubytování v třílůžkových pokojích v hotelu nebo penzionu na pobřeží Costa Brava (dvoulůžkový pokoj za příplatek 600,- Kč za osobu za 3 noci, jednolůžkový pokoj za příplatek 1 800,- /2 noci)
  • 1x ranní občerstvení v autobusu
  • 3x snídaně v místě ubytování
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za pobytovou taxu 390,-Kč/os
  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 360,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění Covid 420,-/os.
  • vstupné do objektů (galerie, historické objekty apod