Informace
Zájezd Silvestrovská pohodová Paříž-Silvestr - Poznávací

Zájezd Silvestrovská pohodová Paříž-Silvestr - Poznávací

Tento zájezd do Paříže je ve znamení vítání nového roku v Paříži na místě, kde nejen Pařížané, ale i turisté z celého světa obvykle tráví silvestrovskou noc. Určená místa v Paříži (u Eiffelovy věže, Montmartr, Champs Elysées aj.) se mění v místo veselí a bouřlivých oslav nového roku. Navíc je u tohoto zájezdu poskytována možnost vlastní volby programu díky umístnění hotelu v dosahu metra.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den 29. 12.

Odjezd v odpoledních hodinách (Znojmo 12.10, Brno 13.20, Jihlava 14.40, Praha 16.40, Plzeň 18.30), noční tranzit přes Rozvadov, Saarbrücken, Reims do Paříže.

2. den 30. 12.

Do Paříže přijedeme v ranních hodinách (okolo 7.30). Začneme okružní jízdou v Paříži. Sportovní stadion v Bercy, Notre Dame, Louvre, nám. Concorde, Champs Elysées, místo, kde zahynula princezna Diana a samozřejmě mosty přes Seinu. Přivítáme se s Eiffelovkou a v její blízkosti vystoupíme. Pohledem shora můžeme začít s prohlídkou Paříže r. 2018. Následovat bude pěší prohlídka po trase: Martova pole - vojenské muzeum – mur pour paix – Invalidovna - hrobka císaře Napoleona. Odpoledne se metrem přesuneme do čtvrti La Defénce. Poznáme Paříž budoucnosti, Paříž třetího tisíciletí. Poznáme čtvrt mrakodrapů obchodních firem, ale čas zbude také na návštěvu obchodního střediska a na nákupy. To bude základní náplní prvního dne. Určitě zbude čas na posezení v kavárně nebo na chvíle vlastního programu. Navečer se metrem přesuneme na místo ubytování v hotelu Formule 1 (v dosahu metra, na území čtvrti Montmartru). Zde nás bude čekat autobus s našimi zavazadly a my se ubytujeme. Večerní program si zvolí každý sám. Někdo po náročném dnu půjde spát, někdo nakoupí v blízkém supermarketu a možná někdo obětuje 30 min chůze, aby se podíval na podvečerní Montmartr.

3. den 31. 12.

Si zvolíme program každý sám. Kdo chce, může se připojit k základnímu programu. Ten začne návštěvou nejrozlehlejšího muzea světa a jednoho z pojmů Paříže - Louvru. Nebudeme spěchat, ale přesto doporučujeme, abyste u každého exponátu nezůstávali stát déle než 10 vteřin. Samozřejmě tato rada je žert. Z Louvru nás autobus doveze do dalšího skvostu a tím je bezesporu Versailles, sídlo franc. králů. Versailles, to je nejen zámek, ale také fr. a angl.park, Malý a Velký Trianon. Po prohlídce zahrad (vzhledem k předpokládanému enormnímu počtu návštěvníků v tyto dny, nelze předpokládat, že by zbyl čas na návštěvu interiéru), se v odpoledních hodinách (cca 16.00) autobusem přesuneme zpět na hotel, abychom si odpočinuli před večerními oslavami. Kde strávíte Silvestr? To bude opravdu jen a jen vaše volba. Obvykle se vybírá místo oslav mezi centrem města - Champs Ellyseés, Eiffelovou věží nebo Montmartrem. K zahození nejsou ani oslavy v Latinské čtvrti. Po skončení oslav se každý může přesunout na místo ubytování metrem, taxikem nebo pěšky (z Montmartru).

4. den 1. 1.

Opět bude na každém, jak den stráví. Kdo bude chtít, může se s průvodcem vydat na nejvyšší místo Paříže - Montmartr a chrám Sacre Coeur. Náměstí umělců, dům J. Maraise, Moulin Rouge, Place Pigalle. Novoroční káva v kavárně a v těchto místech může být dobrým začátkem v novém roce. Poté se metrem přesuneme na nábřeží Sieny. Čeká nás panoramatická plavba po Seině na lodích, z nichž si prohlédneme dominantní budovy kolem řeky. Podívaná z hladiny Seiny je nejen úchvatná, ale v pohodě si zopakujeme, co jsme viděli. Závěr pobytu v Paříži bude patřit skutečně krásné okružní jízdě v centru Paříže. Třídou Champs Elysée se dostaneme k prezidentskému paláci. Pokračovat budeme kolem amerického velvyslanectví k chrámu Madelein, k dalším skvostu – Opeře. Dále projedeme přes náměstí Vendom, jež bude svou vážností a vznešeností připomínat odcházející rok. Přes ulici Rivoli a náměstí Concorde se dostaneme k Seině. Kolem nábřeží pojedeme směrem k radnici a opustíme Paříž. Jestli plavba na lodičkách byla pověstná třešnička na dortu potom závěrečná jízda je již jen šlehačkou na závěr.

5. den 2. 1.

Ráno se zastavíme v Německu v termálních lázních v Ambergu, kde strávíme velmi příjemný čas po cestě plné dojmů. Příjezd do ČR (Plzeň 12.30, Praha 14.00, Jihlava 15.40, Brno 17.00, Znojmo 18.00).

Důležité:

Program je konstruován tak, aby účastník mohl sám strávit program podle svých představ. Průvodce zabezpečuje základní program a pomáhá v orientaci. Tento program lze doporučit těm, kteří zvládají základní orientaci v Paříži. Vzdálenost od nám.Pigale na Montmartru je 30 min pěší schůze a jen několik minut metrem. Ubytování se po zkušenostech jeví řádově kvalitnější než ubytování v penzionech na Montmartru.

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích hotelu F1 v blízkosti metra (dvoulůžkový pokoj za příplatek 690,- Kč/os. příplatek za jednolůžkový pokoj 2 200,- Kč/os.). Příplatek za ubytování v hotelu IBIS s vlastním sociálním zařízením na pokoji 490,- Kč/os/dvě noci.
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu 180,- Kč/os.
 • povinný příplatek za vjezd do Paříže 280,- Kč/os.
 • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 300,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 350,-/os.
 • projížďka lodí po Seině cca 7,50 EUR, Eiffelova věž cca 16 EUR výtahem do 2. patra (děti 4 -11 let 4 EUR, studenti 12-24 let 8 EUR), cca 25 EUR výtahem do 3.patra (děti 4 -11 let 6,5 EUR, studenti 12-24 let 12,5 EUR), cca 10 EUR pěšky do 2. patra (děti 4 -11 let 2,5 EUR, studenti 12-24 let 5 EUR), Louvre cca 15 EUR, Invalidovna cca 12 EUR, 8 EUR na případnou jízdu metrem, lázně Amberg cca 4 EURA.
 • snídaně na hotelu F1 155,-/os., 1 snídaně
 • snídaně na hotelu IBIS 190,-/os., 1 snídaně