Informace
Školní zájezd Londýn and předvánoční nákupy - Pro školy a kolektivy

Školní zájezd Londýn and předvánoční nákupy - Pro školy a kolektivy

Udělejte radost sobě i svým blízkým. Vy spojte příjemné s užitečným. Londýn se stal světovým centrem předvánočních nákupů stejně jako nákupů se slevami po vánocích. A kromě toho krásy a jedinečnost Londýna je trvalá a počasí anglicky mírné i v zimě. Ubytování je dosažitelné metrem a v jeho okolí je mnoho příležitostí k nákupům dárků (mimo jiné tzv. librové obchody).

Termíny 4 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd Znojmo 10.30, Brno 11.40, Jihlava 13.00, Praha 15.00, Plzeň 16.10, následuje tranzit po trase Praha – Rozvadov – Frankfurt – Aachen – Calais.

2. den:

Příjezd do přístavu Calais v časných ranních hodinách. Tunelem – vlakem se přesuneme na anglickou pevninu do přístavu Folkestone a autobusem následuje cesta do Londýna. Po cestě do Londýna se steward-ka promění v průvodce a my budeme vstřebávat co nejvíce informací o Londýně a Velké Británii. Činnost průvodce však tím nekončí. Setká se s Vámi při ubytování v hotelu a stejně tak další den při snídani. Samozřejmě bude pro Vás k dispozici na telefonu po celou dobu pobytu (bude Vám „krýt záda“a poskytovat potřebné informace). Autobus ukončí cestu u hotelu, kde budeme ubytováni (ubytování po 16 hodině). My si však můžeme ponechat zavazadla v autobuse stejně jako ti, co se rozhodli vystoupit již při cestě Londýnem. V dohodnutou dobu – v časovém rozmezí si je pak můžete odpoledne nebo večer vyzvednout na parkovišti před hotelem (Pokoje již budou připraveny.). A protože jsme v zemi, v níž tradice jsou často velmi osobité, začneme náš pobyt na hotelu opožděnou snídaní v autobuse po příchodu na hotel. A kdo bude chtít, může se vydat do večerního Londýna. Vzhledem k poloze hotelu a dobrému spojení metrem to není problém. My budeme přát štěstí ve výběru programu a pro všechny případy máme jeden tip: začít můžeme pěší prohlídkou Westminster Abbey a Westminster Hall – prohlídka katedrály a okolí britského parlamentu – hroby králů a nejvýznamnějších osobností anglických dějin – socha W. Churchilla – Big Ben – nábřeží Temže – Buckinghamský palác – prohlídka podzemních krytů britského válečného kabinetu (velmi atraktivní prohlídka míst, spojených s nejtragičtějšími okamžiky historie země a města v době obrany Londýna během druhé světové války). Za zváženou stojí také pohled z výše obřího Londýnského Oka. A trochu pohádky na dobrou noc může přinést návštěva muzea voskových figur. Anebo můžete začít nakupovat v centru Londýna, ale i přímo v okolí hotelu F1, kde budete ubytováni.

3. den:

Ráno již jistě budete rozhodnuti co s tímto dnem. Zavazadla můžete uložit do autobusu kdykoliv do 10.00, kdy musíme vyklidit pokoje. Jistě toho na poznávání Londýna ještě zbude dost. Nákupy nebo poznání to budete muset rozhodnout sami. V odpoledních hodinách (18.00) bude sraz na dohodnutém místě. Pak již zahájíme cestu domů. Londýn – Folkestone, vlakem podmořským tunelem do Callais to bude závěr tohoto dne.

4. den:

Noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd na hranice v Rozvadově v 08.30, Plzeň 09.30, Praha 11.00, Jihlava 12.50, Brno 14.10, Znojmo 15.20.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby stewarda – průvodce po celou dobu pobytu
 • 1x ubytování v třílůžkových pokojích hotelu F1 se spol.soc.zázemím. (příplatek za dvoulůžkový pokoj 350,-/os./noc, příplatek za jednolůžkový pokoj 1 000 Kč(os./noc),
 • hotel je v blízkosti centra s dobrým spojením do centra.
 • 1x ranní občerstvení v busu vč. teplého nápoje
 • tunel na trase Calais – Folkestone a zpět
 • pojištění CK proti úpadku

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storno 165,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 200,- /os.
 • snídaně na hotelu 250,- Kč/ 1 snídaně
 • vstupné do muzea voskových figurín cca 35 Liber, včetně návštěvy planetária
 • Cabinet War Rooms cca 21 £, do 15 let 10,50 £
 • další vstupy – Windsor cca 21,20 £
 • jízdné metrem cca 25 -30 £
 • jízdné lodí cca 10 £
 • bitevní loď Belfast cca 18 £
 • pevnost Tower cca 28 £ (podle rozsahu prohlídky)
 • London Eye cca 27 £
 • Windsor Caple cca 16 £

Poznámka:

Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti. Doprava tunelem přes kanál La Manche může být nahrazena trajektem v případě nepřízně počasí, technických problémů lodního dopravce apod.