Informace
Zájezd Krásy Slovinska - Poznávací

Zájezd Krásy Slovinska - Poznávací

V Evropě je mnoho krásných zemí a míst. Ne všude, však lze pozorovat krásu přírody, podtrženou bohatou historií. A přece, nedaleko naší země, je takové místo - Slovinsko.  Pojďme, ověřujme a poznávejme.

Termíny 6 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd z Brna v cca 00,05, ze Znojma v cca 01.00. Následuje tranzit přes Hatě, Vídeň, Graz, Maribor. V ranních hodinách spatříme panorama jezera Bled. A my tu krásu pohledu doplníme o požitek občerstvení v tomto prostředí. Ledovcové jezero Bled je napájeno podzemními vřídly a díky tomu je teplota 26 oC. To přímo láká na koupání. Uprostřed jezera je „Blejski Otok“, poutní místo s kostelem a staroslovanským hřbitovem. My se však vydáme do soutěsky Vintgar. Objevena byla náhodou až roku 1891 a zpřístupněna za další dva roky po nebezpečné výstavbě stezky. Soutěska měří na délku 6 km a místy dosahuje hloubky 150m. Po řadě kaskád a vodopádů je zakončena 16m vysokým vodopádem Šum. Odpoledne nás čeká další jezero a tím je jezero Bohinj. Velkolepý vodopád Savica bude cílem naší pěší procházky. Pokud čas a počasí dovolí, prohlédneme si jezero i z hory. Lanovka Vogel, začínající u osady Ukanc, nás vyveze dostatečně vysoko. Pro dnešek by to stačilo. Autobusem se přesuneme na ubytování v přímořské oblasti Slovinska.

2. den:

Začneme doslova v podzemí. Škočjanské jeskyně. Velká řeka, mizející pod zem do hloubky 160 metrů, to je krása a strach současně. Krasová jeskyně je jedno z nejvýznamnějších míst, kde se studují krasové jevy. Odpoledne se nadechneme čerstvého vzduchu. Slovinsko to je také moře. Přístav Piran (slovinské Benátky) a výletní středisko Portorož budou našim cílem. Večer se ubytujeme na stejném místě.

3. den:

Pro tento den změníme zemi. Vypravíme se do Terstu. Město, jehož historie patří k historii Slovinska. Přístavní město, jež zažilo osobitou historii. O nadvládu nad tímto městem se snažila benátská republika, Habsburkové, Itálie, Jugoslávie. Dnes je hlavním městem autonomní oblasti Friuli - Venezia Giulia. Radnice, Římské divadlo, Katedrála San Giusto, to jsou památky, které stojí za vidění. A také Opicinská Tramvaj z roku 1902. Něco mezi tramvají a lanovkou překonává výškový rozdíl 326m za stoupání 26%. Asi nejznámější památkou Terstu je zámek Miramare, který nechal zbudovat v letech 1856 až 1860 Maxmilián I. Mexický. Odpoledne, dle počasí, se budeme věnovat letovisku Grado. Rekreační středisko nám nabídne nejen posezení v kavárně u dobré kávy, ale i koupání v moři. Co si vyberete? Nechte rozhodnout počasí za Vás. Večer ubytování na stejném místě.

4. den:

Opět půjdeme pod zem. Postojenská jeskyně to je evropský pojem. Jeden podzemní sál střídá druhý a oči přecházejí z bizardních útvarů, jež tvořila po staletí voda. Odpoledne navštívíme Predjamský Grad, jednu z nejznámějších staveb Slovinska. Na závěr dne si dopřejeme něco požitků. Ve vesnici Vipava – známém středisku stejnojmenné vinařské oblasti, ochutnáme Slovinské víno. A to by mohlo být příjemné zakončení tohoto dne. Nocleh bude již na známém místě.

5. den:

Naše cesta se otočí zpět k domovu. Na cestě se krátce zastavíme v hlavním městě Lubljani. Lanovkou vyjedeme na Ljubljanský hrad, projdeme se uličkami starého města. Pak již nás čeká relax v nejznámějších slovinských termálních lázních. Zde v lázních Moravské Toplice strávíme odpoledne, noc i další den.

6. den:

Po snídani opět pohoda lázní. Neduhy již odplavila termální voda včera a tak dnes bude skutečný relax. Odpoledne (cca 17.30 se s lázněmi rozloučíme a vydáme se na cestu domů. Příjezd do Znojma v nočních hodinách (cca 23.00, Brno v cca 23,55).

Cesta

Nástupní místa
Brno, Znojmo

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • 4x ubytování ve dvoulůžkových pokojích
 • 1 x ubytování v dvoulůžkových bungalovech (lázně Moravské Toplice)
 • vstup do areálu lázní Moravské Toplice po celou dobu pobytu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • 5 x polopenze/ 980,- Kč/os. a pobyt
 • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 360,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 420,-/os.
 • vstupy do objektů a jeskyní cca 50 EUR
 • ochutnávka 4-5vín,3 pálenky a místních specialit cca 6 EUR /1,5 hod./