Informace
Zájezd Krásy Anglie a Skotska lodí - Poznávací

Zájezd Krásy Anglie a Skotska lodí - Poznávací

Netradičně lodí a autobusem

Cesta, na kterou se nezapomíná. Proč? Protože Skotsko jsou výjimečné a jedinečné. Skotsko je země jezer, vřesovišť s tajemnou aurou a obdivuhodnou historií. Část cesty lodí (noční plavba) je sama o sobě zážitkem. Vždy, když se z dlouhého zájezdu vracíme po stejné trase, připadá nám to ztráta času. U tohoto zájezdu nejen, že změníme trasu, my změníme i dopravní prostředek. Autobus a loď to bude změna jasná.

Termíny 8 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1.den:

Odjezd v odpoledních hodinách (Znojmo 14.10, Brno 15.20, Jihlava 16.40, Praha 18.30, Cheb 20.30), noční tranzit přes Německo do Amsterodamu.

2.den:

Ráno si uděláme ranní probouzecí zastávku na parkovišti před Amsterodamem, která bude spojena s ranní hygienou a občerstvením v autobusu (croissant, oplatek, ovocný nápoj). Potom nás čeká hlavní město pohádky. Autobus nás zaveze do centra a my se vydáme do Amsterodamu. Budeme jej poznávat pěšky i na lodi. Náměstí Dam s královským palácem, brusírna diamantů a grachty, jež tvoří osobitou atmosféru tohoto města. Po grachtech se projedeme lodí. Kdo bude chtít, může navštívit dva skvosty. Prvním je muzeum Vincenta van Gogha s většinou mistrových maleb. Druhým skvostem je Rijksmuseum. Určitě se nadchneme atmosférou květinových trhů, kterých je zde v průběhu týdne mnoho. Odpoledne se sejdeme u autobusu, abychom přejeli k přístavu, odkud v 17.30 odplouvá loď do Newcastlu v Anglii. Po nalodění (odj.17.30) se budeme těšit z neobvyklých výhledů z výšky zaoceánského obra – lodi. Na ní strávíme následujících 9 hodin. Jistě se seznámíme důkladněji s lodí, na níž můžeme navštívit v průběhu plavby restauraci, obchod nebo vyhlídkové paluby.

3.den:

Velmi brzy ráno nás přivítá anglická pevnina. Po vylodění (cca 02.30) nasedneme do autobusu a při dospávání přejedeme u městečka Jedburgh Hadriánův val - hraniční útvar, kdysi mocné říše Římské. Zde Římané bránili hranici proti odbojným Piktům. My však budeme pokračovat dál. Brzký příjezd využijeme na tranzit do oblasti Skotské vysočiny (Highland). A začneme tím, co jistě mnozí znají. Lochness, důvěrně Nessie příšera z hlubin, která stále uniká. Uvidíme, jestli unikne i nám. Možná budeme mít štěstí. Abychom nevynechali, jakoukoliv možnost, budeme ji hledat i z paluby lodi, na které se po jezeře projedeme. Pokud ji neobjevíme, nevadí v městečku Fort Augustus, výchozím místě k plavbě po jezeře, lze koupit suvenýry s Nessi, případně si vše o ní prohlédnout v expozici. Pro krásné pohledy na jezero nás autobus přiveze k zřícenině hradu Urguhart. Uvidíme výhled na nejvyšší britskou horu Ben Nevis, přejedeme přes Kaledonský průplav. Kolem poledne se vydáme na cestu do Edinburghu. Po cestě se zastavíme v typicky skotském městečku Pitlorchy. Bižuterie ze skotského vřesu bude možná vítaným suvenýrem. V Edinburghu se na další dvě noci ubytujeme.

4.den:

Po snídani se vypravíme za dalším poznáním skotské vrchoviny – Highland. Začneme ve Stirlingu – to je královský hrad Stuartovců, vystavěný na skále. Hrad je němým svědkem bitev Williama Wallace. Rozhlédnout se můžeme z vyhlídky od památníku tohoto skotského národního hrdiny. Z vyhlídky Queens View bude krásný výhled na jezero Tumme. O kousek cesty dál můžeme obdivovat jeden z dalších současných technických zázraků. Falkirk wheel je unikátní lodní výtah. Odpoledne se zastavíme v Perthu. Půvabný palác Scone Palace a park z 12 století - místo korunovace králů je důležitým místem skotské historie. Na večer se vrátíme na stejné místo ubytování.

5.den:

Po snídaní se budeme věnovat Edinburghu o kterém se říká, že kdo jej nenavštívil, nebyl ve Skotsku. Princess street, hrad včetně korunovačních klenotů, Royal Mile srdce starého města, Palace of Holy rood – oficiální rezidence královny Alžběty II. ve Skotku, královská jachta „HMY Britannia“ v přístavu Leith, kotvící u Ocean terminal, což je nejnovější a nejprogresivnější nákupní a rekreační centrum a další. To vše patří k Edinburghu. Čas musí být i na odpočinek, na posezení v kavárně, nebo lépe v typickém skotském“ pubu“. Lze jen tak na lavičce pozorovat život kolem sebe, i to bývá zážitek. Následovat bude noční tranzit na trase York – Londýn.

6. den:

Ráno nás přivítá Londýn. Našim cílem bylo Skotsko, ale být v Anglii, projet kolem Londýna by bylo neobvyklé. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 arény. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Vlakem městské MHD se dostaneme do centra města. Naše poznání Londýna začne poznáním těch nejznámějších míst. Westminster Abbey, Houses of Parliament a Big Ben, Cabinet War Rooms, Whitehall – Cenotaph, Downing Street, Horse Guard, St, James´s Park, Buckingham Palace, The Mall – St. James´s Palace, budova Admirality, Trafalgar Square, Leicester Square, Piccadilly Circus, China Town. To je výčet toho, co tento den bude cílem našeho poznání. Večer odjezd do hotelu Ibis nebo hotelu obdobné kategorie na předměstí Londýna. V blízkosti hotelu je nákupní centrum, otevřeno non-stop.

7. den:

Autobus nás zaveze do blízkosti Tower Bridge. Samozřejmě začneme s její prohlídkou. Zakotvený bojový křižník Belfast jistě také stojí za viděnou. City, St.Kathaerine´s docks jsou místa, která si také nenecháme ujít. Ve volném čase se možná někdo vydá do katedrály Sv. Pavla nebo do Tate Modern případně do City. Odpoledne kolem druhé hodiny se vydáme lodí přes Docklands na Greenwich. Zde si můžeme vybrat mezi National Maritime Museum, Planetariem, Queen´s House nebo tržnicí. Vyfotit se u nultého poledníku je téměř nepsanou povinností. V podvečerních hodinách (cca v 18.00) odjezd z Londýna. Tranzit po trase Londýn -  Folkestone - následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

8. den:

Noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd do ČR (Plzeň 10.00, Praha 11.30, Jihlava 13.20, Brno 14.40, Znojmo 15.50).

Doprava autobusem - odjezdová místa:

Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno, Jihlava, Praha, Cheb

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním nadstandardně vybaveným autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS).
 • služby profesionálního průvodce
 • 1x noc ve čtyřlůžkových kajutách na trajektu Amsterodam-New Castle), příplatek za dvoulůžkovou kabinu: 490 Kč/os. příplatek za jednolůžkovou kabinu 2 750Kč/os
 • 2 x noc ve 3,4, a 5- ti lůžkových pokojích v hostelu v Edinburghu
 • 1x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel IBIS – pokoje s vlastním soc. zařízením, dvoulůžkový pokoj za příplatek 450,- Kč za osobu)
 • 2x snídaně na hostelu v Edinburghu
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • pojištění CK v případě úpadku
 • tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh 320,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 400,-/os., snídaně na hotelu 250,-/os./1 snídaně
 • vstupné