Informace
Zájezd Klenoty Dolního Rakouska - Poznávací

Zájezd Klenoty Dolního Rakouska - Poznávací

Waldviertel, kraj lesů, hradů a vřesovišť

Perly Dolního Rakouska s plavbou lodí po Dunaji

Za poznáním a zážitky často cestujeme doslova světa kraj a přitom kousek od nás jsou krásy stojící také za poznání. Zveme Vás k sousedům a věříme, že nebudete zklamáni.

Termíny 3 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd ze Znojma v 04:00, z Brna v 04:40, ze Žďáru nad Sázavou v 06:00 a Jihlavy/Pávova v 06:40 hod. Do Rakouska přejedeme přes hraniční přechod Grametten u Nové Bystřice. První zastavení bude ve Waldviertelském vřesovišti v oblasti, kterou můžete znát také pod historickým názvem Vitorazsko. Zde se nachází i rezervace bludných kamenů Blockheide. Ve vřesovišti se nachází soutěska žulových skal Yspertal u městečka Ysper. Poté se zastavíme v městečku Zwettl se středověkým centrem obehnaným hradbami s krásnou radnicí a pivovarem. Nevynecháme renesanční zámek Rosenburg na skále nad Kamptalským údolím. Můžeme si prohlédnout krásné historické sály a výstavu divokých ptáků. Zbytek dne strávíme v zahradách a to ne v ledajakých. Čtěte: zahrada ohně, slunce, duhy nebo také pokušení, babiččina zahrádka, bylinářská, zdravotní, japonská, vřesová i růžová. Tak co? Stačí? Na večer se přepravíme autobusem přes hranice do blízkosti Znojma na ubytování.

2. den:

Odjezd ze Znojma v 6.00. Přes Tulln, po cca 2 hodinách jízdy, se dostaneme do údolí Wachau, které je považováno za jeden z nejkrásnějších koutů v Rakousku. To již poznáme při průjezdu malebnými vesničkami kolem Dunaje. Po cestě můžeme obdivovat upravené vesnice a vinohrady na svazích a upravené ovocné sady. Zastávka v městě Krems, bude tím dobrým začátkem k dalšímu poznání. Krems je páté největší město Rakouska, odkud skutečně pochází Kremžská hořčice. Odtud je to jen kousek cesty autobusem na nádvoří kláštera v Melku. Melk je nejznámější rakouský klášter s krásnými zahradami. Tento klenot barokní architektury je největším benediktínským klášterem v Evropě. Do Melku přijedeme před polednem. Prohlídka zahrad, případně kláštera bude jistě zajímavá. Krátkou procházkou sejdeme k řece. Odpoledne nás očekává v přístavišti na Dunaji pod klášterem výletní loď, kterou vyměníme alespoň na kousek cesty za autobus. V průběhu plavby poznáme veletok Dunaje a pohled z vody na břeh bude zcela jistě zajímavý. Po cca 35 minutách plavby vystoupíme v přístavu ve vesničce Dürnstein. Poté si vyšlápneme k hradní zřícenině, kde byl více než před 800 lety držen v zajetí anglický král Richard Lví srdce. Pokračovat budeme na stejné místo ubytování poblíž Znojma.

3. den:

Po snídaní se ještě jednou vydáme do údolí Wachau do města St.Pölten. Prohlédneme si historické centrum. Následovat bude zastávka v zámku Arstetten, který sloužil jako letní sídlo císařské rodiny a je také místem posledního odpočinku následníka Františka Ferdinanda a jeho manželky, zavražděných v Sarajevu. Při cestě zpět se zastavíme ve vesničce Armschlag. Po právu se nazývá jako vesnice máku. Zde se nabízí makové speciality a produkty z máku. Ve vesnici Sonnetor sídlí proslulý závod na výrobu bylinkových čajů. Můžeme navštívit prodejnu s těmito výrobky a také si prohlédnout bylinkové zahrady nebo se projít po několikakilometrové stezce. A zde se bude chýlit náš zájezd ke konci. Vydáme se na cestu domů po stejné cestě. Příjezd do Jihlavy/Pávova v cca 20:00, Žďár nad Sázavou v cca 21:00, Brno 22:30 a Znojmo 23:30 hod.

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS). Na každém sedadle je multifunkční obrazovka umožňující sledování více než 50 filmů, více než 1000 hudebních skladeb, může sledovat cestu před autobusem očima řidiče prostřednictvím kamery, polohu vozidla v systému GPS.
  • služby profesionálního průvodce
  • 2x ubytování (hotel – dvoulůžkové pokoje se soc. zařízením na pokoji)
  • plavbu lodí po Dunaji z Melku do Dürsteinu

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 180,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 210,-/os.
  • příplatek za večeři 180,- Kč/os.
  • fakultativně možnost návštěvy vinného sklepa s dohodnutou ochutnávkou vína. Cena bude upřesněna podle rozsahu degustace, případně další konzumace