Informace
Adventní Berlín - Sanssouci - Cecillienhof - Moritzburg - Dráždany - Novinky

Adventní Berlín - Sanssouci - Cecillienhof - Moritzburg - Dráždany - Novinky

Poznat tak rozsáhlý a různorodý stát jako je Německo nelze za jeden výlet. Vždy si musíme vybrat okruh našeho zájmu. Berlín-Sanssouci-Cecilienhof-Moritzburg-Drážďany. To vše potom může být impulsem k dalším cestám do Německa.

Termíny 3 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1.den

- odjezd Znojmo cca 22.15, Hodonín cca v 23.50, Brno cca 00.50, Praha cca 03,50.

2. den

- první naší dopolední zastávkou bude Cecilienhof. Zde nás čeká prohlídka zámku a jeho okolí, místo konání Postupimské konference v roce 1945 - prohlídka muzea - místnosti jednotlivých delegací a konferenční sál, výstava historie Postupimské konference. Po té se přesuneme k Sanssouci a budeme pokračovat v další prohlídce-prohlídka paláce, Francouzský a anglický park - prohlídka okolí legendárního zámku - Orangerie - Nový palác - Čínská čajovna - hrob krále Fridricha II. Odpoledne bude naše cestovat směrovat do Berlína, kde začneme s prohlídkou města, úvodní okružní jízda východní částí města, Reichstag - Říšský sněm, budova německého parlamentu, Bundeskanzleramt - sídlo kancléře, prohlídka moderního komplexu budov, pěší prohlídka v okolí Brandenburské brány, hotel Adlon a moderní výstavba budov zastupitelských úřadů v okolí - třída Unter den Linden. Východní Berlín - prohlídka okolí známého náměstí Alexander - Platz, pěší prohlídka po trase Fernsehturm - Rotes Rathaus - Nikolaikirche a moderní výstavba z období bývalé NDR, nábřeží Sprévy - Berlínský dom - Muzejní ostrov, Fernsehturm - nejvyšší stavba Berlína. Jistě zbude čas i na návštěvu adventních trhů. Večer se ubytujeme v hotelu v Berlíně ve dvoulůžkových pokojích.

3. den

- po snídani odjezd směr Moritzburg, kde se koná výstava Tři oříšky pro Popelku. Zde se zdržíme hodinu. Po příjezdu do Drážďan bude následovat pěší prohlídka historického centra Drážďan po trase Semperova opera - Zwinger - Hofkirche - Královský zámek - Frauenkirche, atraktivní atmosféra obnovy válkou zničeného města. Odjezd v 15,00. Tranzit po trase Drážďany – Praha-Brno-Hodonín-Znojmo. Příjezd do Prahy cca 17.00, Brno cca 20.00, Hodonín cca 21.00, Znojmo cca 22,30.

Odjezdová místa

Odjezdová místa: Znojmo, Hodonín, Brno, Praha

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hodonín, Brno, Praha

Cena

Zahrnuje

  • - dopravu luxusním autobusem
  • - služby profesionálního průvodce
  • - povinné pojištění CK proti úpadku
  • - ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
  • -pojištění CK

Nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje:
  • - povinný příplatek za pobytovou taxu 180,- Kč/os.
  • - povinný příplatek za snídani na hotelu 190,- Kč/os
  • - pojištění léčebných výloh 120,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 150,-/os.
  • - vstupné