Informace
Zájezd Adventní Záhřeb a Rakousko - Poznávací

Zájezd Adventní Záhřeb a Rakousko - Poznávací

Když se řekne Chorvatsko, většina z nás si představí prosluněné pobřeží. Srdcem země, Záhřebem, který bije hluboko ve vnitrozemí, tak maximálně projíždíme po dálnici. Je to škoda. Během adventního času se s námi vydáte do okouzlující chorvatské metropole Zábřehu. Nádherné město, které se pomalu stává oblíbenou evropskou metropolí. Nádherné město, které se stává oblíbenou evropskou metropolí, Vám ukáže hned několik důvodů, proč se sem vracet. Město Záhřeb vás okouzlí a nadchne. Loňský rok právě Záhřeb získal cenu za nejlepší advent Evropy. V Rakousku, ve městě Graz navštívíme adventní trhy, kde ochutnáme rakouskou předvánoční atmosféru.

Během adventního víkendu navštívíme dvě krásné země a příjemně se naladíme na přicházející Vánoce!

Termíny 2 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

odjezd v ranních hodinách (Brno 04.00, Znojmo 05.00), tranzit přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska.

Symbolem Záhřebu a také vyhledávaným suvenýrem je už po staletí červené medové srdce zvané Licitar. Nic jiného snad ani nemůže být příhodnější. Stačí krátká procházka centrem města a budete vědět proč. Ulice jsou tu až neskutečně plné mladých lidí a centrum tepe mladým životem až do brzkého rána. Slavné Muzeum rozchodů po právu patří k tomu nejzajímavějšímu ve městě a rozhodně ho nesmíme minout. Napůl psychoterapie pro ty, kdo poskytli exponáty, a napůl pro ty, kdo do muzea zavítají. V poměrně rozsáhlé expozici tu najdete artefakty, které lidé z celého světa (včetně Prahy nebo Tokia) do muzea poslali společně s příběhem, jenž se k nim váže. Najdete tu všechno od sekery nebo mikiny až po vibrátor nebo soudní příkaz. A příběhy by vydaly na několik knih červené knihovny, několik komedií i na drsné krimi. Někdy jiskří letní láskou, jindy jsou temné, jak jen znásilnění rodičem může být. A ze surové reality mnohdy mrazí. Téměř jistě ale odsud odejdete s pocitem lehkosti a nadhledem nad malicherností mezilidských vztahů. Ani muzeum iluzí v centru města si nenecháme ujít. A především, když máte s sebou děti. Viděli jste někdy vodu téct do kopce, sami sebe v tisíci exponátech nebo dokonalé trojrozměrné hologramy? Tady je uvidíte. Místnosti a chodby muzea jsou navíc vtipně doplněny zrcadly a malé samolepky na podlaze nebo stropu vás upozorní na místa, odkud jsou fotografie iluzí nejpůsobivější. Jen pozor na vlastní příčetnost. Jsou to jen iluze.

Procházka po Starém městě nás zavede na dva vrcholy, které městu dominují. První je Kaptol s krásnou bílou katedrálou, který byl církevním městem a sídlem arcibiskupství. Z druhého kopce Gradec, bývalého svobodného královského města pak budeme mít nádherný výhled do okolí. Projdeme se spletitou sítí středověkých uliček, navštívíme chrám Sv. Marka a vyleká nás pravidelný polední výstřel z děla z věže Lotrščak. Pokud se zde ocitnete opět při procházce navečer, zamiřte do romantické aleje Strossmartre, hned vedle věže. Kdo nebude mít výhledů dost, zkusí vyhlídkovou terasu na mrakodrapu poblíž hlavního náměstí Bana Jelačića. Za cca 130 Kč tu z 16 patra uvidíte celé město kolem dokola.

Během večera uvidíme krásně nasvícený Záhřeb a jeho vánoční atmosféru. Večer ubytování v *** hotelu. Hotel stojí na klidném a tichém místě. Nabízí dvou a třílůžkové pokoje s vlastní koupelnou.

 

2. den:

po snídani dokončíme prohlídku města. Není lepšího místa na ochutnávání chorvatské kuchyně, než je Záhřeb. Ve městě se přitom mísí to nejlepší z tradiční rakousko-uherské kuchyně se středomořskou. Co se týče opravdových specialit, určitě stojí za vyzkoušení nejtypičtější jídlo Záhřebu, smažený nebo pečený slaný závin štrukli zalitý smetanou. Ochutnat musíte i místní kávu Franck s tradicí od roku 1820. Typické jsou i tradiční nugáty Bajadera, které vypadají jako ty naše, jen je bílý proužek opravdu z mandlí a tmavší z lískových oříšků.

Odpoledne se vydáme na cestu a čeká nás návštěva města Graz (Štýrský Hradec) v Rakousku, které je hlavním městem Štýrska a druhé největší město Rakouska. Historické centrum Štýrského Hradce je od roku 1999 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Navštívíme vánoční trh Christkindlmarkt před radnicí, kde nakoupíme tradiční adventní suvenýry.

V podvečerních hodinách následuje cesta zpět do ČR. Návrat v nočních hodinách.

 

Nástupní místa:

Brno, Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem
  • služby profesionálního průvodce
  • 1x ubytování v *** hotelu ve dvoulůžkových pokojích
  • 1x snídaně v místě ubytování
  • povinné pojištění CK proti úpadku

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 120,-/os., pojištění rozšíření (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 140,-/os.