Informace
Zájezd Advent a čerti v Mariazell - Poznávací

Zájezd Advent a čerti v Mariazell - Poznávací

Před několika lety místo, které bylo především cílem poutníků. Po dalších letech útlumu se další generace a nejen ta, opět o Mariazell zajímá. Mariazell to je nejen proslulé poutní místo, ale také místo ležící v srdci krásných hor.

Při našem výletu si můžeme užít obojí. Krásně nazdobené vánoční trhy, vůně svařáku, krásné vánoční dekorace, ale kromě toho zažijete i průvod čertů ve strašidelných kostýmech, kteří budou pochodovat za zvuků pekelné hudby.

Mariazell, to je nejen proslulé poutní místo, ležící v srdci krásných hor. Ale také místo, kde se místní umějí bavit. A že by i s čerty? To se můžete čertů zeptat při na tomto výletu.

Termíny 1 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

V 05,30 vyjíždíme ze Znojma směrem na Hatě, Hollabrunn, St.Pölten. Zde odbočíme z dálnice a okolo deváté uděláme přestávku na protáhnutí se ve vesnici Lillienfeld. Místo je spjaté i s českými dějinami. Zde je v cisterciáckém klášteře pohřbena Markéta Bábenberská, manželka českého krále Přemysla Otakara II. Český propagátor lyžování Žďárský, zde učil místní obyvatele lyžovat. Další zastávka bude věnována přírodě. A ta je u jezera Erlaufsee ležícím pod masívem Ötscheru skutečně impozantní. Okolo poledne přijedeme autobusem do cíle dnešního dne, do Mariazell. Místo, které je nejvýznamnějším poutním místem národů střední a východní Evropy. Městečko je zasazeno do malebné alpské krajiny a jeho nejznámější památkou je nádherná bazilika, která patří mezi nejvýznamnější mariánské stavby v Evropě Nespočet poutníků včetně císařů a králů a knížat, zde hledali útěchu a klid v duši. Branou míru prošel v r. 1983 i papež Jan Pavel II. Jistě nevynecháme ani možnost napít se ze studánky se svatou vodou.

S průvodcem se vdáme křivolakými uličkami, projdeme i křížovou cestou k pohyblivému betlému, uvidím 4 metry vysokou perníkovou chaloupku, živé jesličky a nahlédneme i do tajů výroby včelích produktů – vosku, medoviny a perníčků. Tradiční adventní trhy jsou na náměstí před bazilikou a k mání jsou kromě jiných tradičních ozdob a řemeslných výrobků i vánoční produkty z jedlového dřeva. K vidění je tu i největší adventní věnec na světě. Kdo bude chtít, může vyjet lanovkou na Bürgeralpe, přímo z centra Mariazell a zažije panoramatické pohledy na okolní pohoří. Můžete navštívit i místní likérku a ochutnat její produkty.

Kolem 17 hodiny se nenáročnou procházkou přesuneme do sousední vesničky Sankt Sebastian, kde přímo před našima očima projde průvod čertů, démonů a dalších rohatců ve strašidelných kostýmech, které se zde dědí z generace na generaci. Pekelníci tu rozpoutají pravý čertovský rej a doprovázet je budou alegorické vozy, světelné efekty, znít bude i pekelná hudba. Večer nás již čeká tranzit přes Vídeň a Hatě. Příjezd do Znojma okolo 22.00.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • - dopravu luxusním autobusem
  • - služby profesionálního průvodce
  • - povinné pojištění CK proti úpadku

Nezahrnuje

  • - pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 60,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 70,-/os.
  • - výlet lanovkou z Mariazell na Bürgeralpe cca 26 Eur, likérka s degustací cca 4 Eur, Muzeum perníku cca 7 Eur, mechanický betlém cca 2 Eur