Informace
Zájezd Švýcarská abeceda - Poznávací

Zájezd Švýcarská abeceda - Poznávací

Poznat jednu zemi, jeden stát za několik dnů je nemožné. Natož tak Švýcarsko s jeho rozmanitostí. Vždyť ještě nedávno mezi sebou nekomunikovali ani obyvatelé jednotlivých údolí. Nevzdávejme se však. Pokusíme se alespoň o poznání toho typického. Vždyť tento zájezd může být jen počátkem našeho zájmu o tuto zemi. Během tohoto zájezdu do Švýcarska poznáte: Vaduz, Einsiedeln, Lucern, Interlaken, Zermatt, Matterhorn, Ženeva, Lausanne, Montreux, Chillon, Gruyéres, Bern, Curych, Rýnské vodopády.

Termíny 6 denní zájezd

Od - doCena
01.05.2018—06.05.2018 2 990 Kč objednat - last moment!
24.07.2018—29.07.2018 4 590 Kč objednat

TIP: Zájezd Švýcarská abeceda si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd Znojmo 18.00, Brno 19.10, Jihlava 20.20, Praha 22.00, Plzeň 23.30 následuje tranzit přes území Německa. Tranzit přes Rozvadov, Mnichov, Bregenz do Vaduzu.

2. den

V ranních hodinách se zastavíme v hlavním městě Lichtenštejnského knížectví a jeho hlavním městě Vadůzu. Po ranní zastávce ve Vadůzu a občerstvení v autobuse budeme pokračovat kolem Curyššského jezera do Luzernu. Luzernu se také přezdívá klenot Švýcarska. My si prohlédneme historickou část města a samozřejmě známý krytý dřevěný most. Přes průsmyk Brünig se dostaneme do Bernských Alp. Z Interlakenu za dobrého počasí uvidíme vrcholky Jungfrau, Mönch a Eiger. Tento den se ubytujeme v hotelu F1 nebo podobném typu ubytování v okolí Ženevského jezera.

3. den

Již jen jízda horskou krajinou údolím Rhony bude zážitkem. Naše cesta povede přes Martigny, Sion do městečka Täsch. Odtud železnicí do horského střediska Zermatt ležícím na úpatí hory Matterhorn. V průběhu pobytu v Zermattu budeme mít možnost výběru. První možnost je vyjet ozubnicovou železnicí do výšky 3100 m n. m. na vyhlídku Gornergratt, odkud se otevírá pohled na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosa (4 554 m n. m.) a na proslulou horu Matterhorn (4 478 m n. m.). Druhá možnost je lanovka na Klein Matterhorn ( 3 833m.nm). Nahoře nás čeká království věčného ledu a sněhu. Ti aktivní stihnou obojí. Ale příjemnou variantou je také užít si atmosféru světového horského střediska. V podvečer odjedeme do stejného místa na ubytování.

4. den

Tento den budeme poznávat okolí Ženevského jezera. První zastávkou bude Lausanne. Prohlédneme si město, kde sídlí mezinárodní Olympijský výbor. Následuje zastávka ve Vevey. Rekreační pobřežní vesnice „horních deseti tisíc“. V Montreaux navštívíme nejznámější hrad Švýcarska Chateau du Chillon. V případě příznivého počasí je po dohodě možné prohlédnout si zámek jen z venku a ušetřený čas věnovat koupání v Ženevském jezeře. Další zastávkou budou dvě zajímavá místa. Zastavíme se ve vesničce Gruyéres, kde se zastavil čas a kde si můžeme prohlédnout sýrárnu nebo zámek. V sousedství je vesnička Broc kde se ve výrobně čokolády dozvíme něco o výrobě a také můžeme nakoupit čokoládu jako vhodný suvenýr z výletu. Zpět na ubytování pojedeme po druhé straně jezera. Podle času se krátce zastavíme v rekreačním středisku Evian, jednom z dalších rekreačních bohatých středisek. Ubytujeme se opět na stejném místě.

5. den

Dnes se vydáme opět mezi horské velikány. Náš dnešní cíl bude horské a světoznámé středisko Chamonix. Užijeme si atmosféru světoznámého střediska. Lanovkou můžeme (fakultativně) vyjet na vrchol Aiglle du Midi do výše 3 842 m n.m. Před námi se rozprostřou nádherné výhledy na největší evropský masív. Pokud nám bude přát počasí, můžeme pokračovat na jiný vrchol masívu Mont.Blancku pte. Herbronner. Tato část cesty je v pohodlných kabinkách pro čtyři osoby a ujišťujeme Vás, že fotoaparáty zahálet nebudou. 9 hodin strávených v tomto středisku bude jistě hezkým ukončením pobytu uprostřed velehor. Večerní zastávka na břehu Rýnských vodopádů bude opravdu tečkou za poznáním tohoto den. Před námi je již noční tranzit do ČR.

6. den

Návrat v ranních hodinách do ČR.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 3x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 900,- Kč za osobu za 3 noci)
  • 1x ranní občerstvení v busu
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za pobytovu taxu 360,- Kč/os.
  • příplatek za snídaně na hotelu 465,- Kč/3 snídaně/os.
  • pojištění léčebných výloh 240,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 300,-/os.
  • vstupné: vlak, lanovky, Gornergrat cca 75 CHF, Klein Matterhorn – Glacier Paradise cca 78 CHF, lanovka na Aiglle du Midi (Mt-Blanc) 41,40,EUR lanovka na pte. Herbronner 24 EUR, Chillon cca 10 CHF, Guyeres cca 7 CHF
  • Na vstupy doporučujeme 150 CHF a 50 EUR.