Informace
Zájezd Švýcarsko - země sýrů, čokolády a horských velikánů - Poznávací

Zájezd Švýcarsko - země sýrů, čokolády a horských velikánů - Poznávací

Pro toho, kdo ještě Švýcarsko nenavštívil, bude všechno překvapivé. Kontrast velehor s údolími, kde se po staletí zastavil čas. Vodopády a jezera, ale i malebná lidská sídla. Poznat Švýcarsko se neobejde bez toho, abyste ho navštívili.

Termíny 5 denní zájezd

Od - doCena
13.06.2018—17.06.2018 3 990 Kč objednat
15.08.2018—19.08.2018 3 990 Kč objednat
12.09.2018—16.09.2018 3 990 Kč objednat

TIP: Zájezd Švýcarsko - země sýrů, čokolády a horských velikánů si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den:

Odjezd Znojmo 16.00, Brno 17.10, Jihlava 18.30 Praha 20.10, Plzeň 21.40) následuje tranzit přes území Německa. Rozvadov, Mnichov, Bregenz.

2. den:

V dopoledních hodinách se zastavíme v Bernu. Zde si prohlédneme historické centrum, radnici, katedrálu Munster a jistě se nám bude líbit tradiční květinová výzdoba. Město je proslavené také čokoládou Tablerone a tak první suvenýr může být Váš. Další zastávkou bude vesnička Gruyéres, kde se zastavil čas, a kde si můžeme prohlídnout sýrárnu nebo zámek. Městečko bývá označováno za nejkrásnější ve Švýcarsku. V sousedství vesnice Broc se při exkurzi v čokoládovně dozvíme něco o výrobě čokolády a můžeme koupit první sladký suvenýr. Pak již nám zbude jen cesta na ubytování. Tento den se ubytujeme v hotelu F1 nebo podobném typu ubytování v okolí Ženevského jezera.

3. den:

Být u Ženevského jezera a nepoznat Ženevu není možné. A tak se dopoledne budeme věnovat poznání tohoto kosmopolitního města s nesčetnými parky a proslulou 130 m vysokou fontánou. Procházka po kolonádě, anebo prohlídka historického centra bude jistě zajímavá. Po poledni se vydáme po břehu jezera přes město Montreux a navštívíme nejznámější hrad Švýcarska Chateau du Chillon. Tento den jsme objeli celé jezero. Navečer se ubytujeme na stejném místě

4. den:

Poslední den budeme věnovat kráse přírody a hory a samozřejmě chybět nemohou. Po snídani již jen jízda horskou krajinou údolím Rhony bude zážitkem. Naše cesta povede přes Martigny, Sion do městečka Täsch. Odtud železnicí do horského střediska Zermatt ležícím na úpatí hory Matterhorn. V průběhu pobytu v Zermattu budeme mít možnost výběru. První možnost je vyjet ozubnicovou železnicí do výšky 3100 m n. m. na vyhlídku Gornergratt, odkud se otevírá pohled na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosa (4 554 m n. m.) a na proslulou horu Matterhorn (4 478 m n. m.). Druhá možnost je lanovka na Klein Matterhorn (3 833 m n. m.). Nahoře nás čeká království věčného ledu a sněhu. Ti aktivní stihnou obojí. V případě příznivého počasí (období červen-září) lze také absolvovat pěší túru – procházku. Po devítihodinové době strávené mezi velehorami se vydáme na zpáteční cestu. Při večerní jízdě se zastavíme v Lichnštejnském knížectví ve Vaduzu. Noční zastávka nám poskytne základní informaci o tomto ministátu a jeho hlavním městě. Poté dokončíme noční tranzit přes Německo.

5. den:

Návrat v ranních hodinách do ČR.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými
  • i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 2x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 400,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj za příplatek 1 200,- /2 noci)
  • 1x ranní občerstvení v autobusu vč. teplého nápoje
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za pobytovou taxu 190,- Kč/os.
  • příplatek za snídaně na hotelu 310,- Kč/2 snídaně/os.
  • pojištění léčebných výloh 200,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 250,-/os.
  • vstupné: vlak, lanovky, Gornergrat cca 75 CHF, Klein Matterhorn – Glacier Paradise cca 78 CHFF, vstup do čokoládovny 10 CHF, vstup do sýrárny 7 CHF.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.